Máy Phun Tuyết SNOW-1250
Máy Phun Tuyết SNOW-1250
Mã: SNOW-1250
Tình trạng: Còn hàng
  • Xuất xứ: China
  • Thương hiệu: DJPower
  • Chiều cao: 269 mm
  • Chiều rộng: 320 mm
  • Chiều sâu: 508 mm
  • Trọng lượng: 9 kgs
  • Bảo hành: 1 Năm
    top sản phẩm bán chạy
✅ Tính Năng Của Máy Phun Tuyết SNOW-1250
High output snow machine that will add the look of snow to any event large or small;
User-friendly volume adjustment using the included wired remote, built-DMX;
Convenient High/Low blower switch for near or far coverage;
Uses non-toxic water-based snow fluid safe for all environments;
Controlled by wired timer remote and built in DMX.
✅ Thông Số Kỹ Thuật Của Máy Phun Tuyết SNOW-1250
AC POWER
Input Voltage & Rate: 220-240 V, 50/60 Hz
Current Limiter Type: Fuse (F)
Current Limiter Specifications: 8 A, 250 V
Total Power Consumption: 1,220 W
Operating Current: 6.5 A
Power Input Connector: IEC
FAN
Type: AC Centrifugal Blower
Quantity: 1 pc
Input Voltage: 220 V
Power Consumption of Each Unit: 1,200 W
CAPACITY
Fluid Tank Capacity : 0.66 Gal.
OUTPUT
Adjustable Volume: √
Max Output Height: Appr. 4 m
Max Output Distance : Appr. 5 m
Fluid Consumption @ full volume : Appr. 198 mL/min
Fuuly-loaded Cumulative Output Duration @ full volume: Appr. 41 min
FEATURES
Physical Thermostat: ×
Electronic Thermo-Control: √
Adjustable Output : √
Adjustable Fan Speed: √
No-Fluid Protection: ×
CONTROL
On-device Manual Control : ×
Wireless Control: ×
Wired Control: FK-1
Control Protocol: DMX-512
DMX Channel Range: 1
Data Connectors: 3-pin XLR
ACCESSORY
Power Cord: √
Wireless Controller Model: ×
Wired Controller Model: FK-1
CONSUMABLE
Consumable: D-08 Snow Fluid
WEIGHT & DIMENSIONS
Net Weight: 9 kg / 19.8 lb.
Gross Weight: 10.3 kg / 22.7 lb.
Machine Dimensions: 508 × 320 × 269 mm / 20 × 12.6 × 10.6 in.
Packing Dimensions: 585 × 340 × 350 mm / 23 × 13.4 × 13.8 in.